Connect with us

Evenimente

Determinarea vestului în a impune sanctiuni Rusiei pentru invazia asupra Ucrainei este fără precedent, depășind cu mult determinarea manifestată în războiul rece

Publicat

pe

Iata ce scrie pe Facebook:

‘’Să-ți fie rușine, Eugen Tomac!’’

Am citit ieri o știre pe care am văzut-o rostogolită de toți trollii adepți ai politicii tale de distrugere a PMP.

‘’Cristian Diaconescu plangere penală la parchet’’

Motivul este unul de grădiniță:

Cristian Diaconescu a refuzat să recunoască puciul orchestrat de tine pe 19 Februarie și se recomandă în continuare președintele PMP.

Cum e posibil Eugen Tomac să îl acuzi pe Cristian Diaconescu de fals în declarații, atâta timp cât actele și legea sunt de partea sa?

Da, Cristian Diaconescu este președintele legitim al PMP.

Puțină decență nu ți-ar strica!!!

În aceste zile sunt puțini oameni de stat în România care pot vorbi coerent, deschis și în termeni diplomatici despre situația din Ucraina.

Unul dintre aceste personalități este Cristian Diaconescu, președintele legitim al PMP.

Nu este întâmplătoare cota de încredere de 17 % în rândul românilor la cel mai recent sondaj de săptămâna aceasta.

Ca membru PMP, eu aș fi mândru că am un așa conducător!

La tine, Eugen Tomac este exact opusul!

În accepțiunea ta scrisă, Cristian Diaconescu este un impostor, mincinos, nerușinat și fals. Este jenant și consider că te-ai descalificat definitiv în fața multor oameni care încă mai credeau în minciunile tale de ,fată mare’ a politicii!!

Mai faci ceva care ți-a ținut ani la rândul, îl pomenești chipurile, să dai greutate și pe Traian Basescu în elucubrațiile tale.

Sper că vede ce faci și este mândru de tine?

Știu, nu îți asumi plângerea penală (…) și ai lăsat de înțeles că așa au hotărât colegii din ,,conducerea noului PMP (…)’’

Vreau să-i aud pe: Petru Movilă, Ionut Simionca, Claudiu Palaz, Lucian Morar, Cătălin Cristache, Dorin Bădulescu sau Adrian Mocanu spunând că au hotărât să-i facă plângere penală lui Cristian Diaconescu, președintele PMP,  pentru sutele de emisiuni TV unde este invitat să aducă românilor liniștea, speranța de un viitor mai bun și încrederea în România.

Nu am văzut declarații asumate de către aceștia!!

Sper ca într-o zi să se sature și ei de toate ,rahaturile’ tale!

În plus, știm că mimoza ta este atentă la orice detaliu care poate denigra un om și hop dă la presă, chipurile ,pe surse’!!

Asta nu e politică mare, Eugen Tomac?

Ce faci tu este să îngropi și mai mult PMP.

Atacul murdar de ieri la adresa președintelui Diaconescu, vine la pachet cu depunerea în instanță a actelor ,întâlnirii tale puciste – numite congres’’ pentru validare.

Urmează contestațiile și o decizie a instanței,  cine știe când, cu privire la legalitatea deciziilor luate pe genunchi de tine!!

Până atunci, Cristian Diaconescu este președintele legitim al PMP.

Mai faci ceva incredibil:

La sfârșitul săptămânii organizezi o ,chermeză’ în Maramureș cu adepții tai!!

Eugen Tomac, în aceste zile trebuia să susții România din Parlamentul European unde am muncit un partid întreg să ajungi acolo.

Nu prea mergi la muncă!!!

Nu am văzut să ceri rectificarea de buget pentru România în sprijinirea sinistraților urcraineni (…).

Crezi că românii pot suporta financiar sutele de mii de oamenii veniți aici de frica morții?

Nu faci ce trebuie, în schimb esti maestru în ,jocuri murdare’ față de colegii tai.

De câteva zile ai început să-l denigrezi și să-l ameninți pe Cristian Diaconescu. Te-ai gândit tu mai bine!!

Te adresezi direct membrilor de partid care își permit să te întrebe pe față ce ,fumezi’ și de ce ai acest comportament deviant.

Comentariile oamenilor sunt cele mai importante.

Ioana Dobrescu – membru PMP

‘’ Bună seara! Mă voi strădui să fiu calmă dar nu pot să nu remarc schimbarea în rău a ceea ce se petrece în pmp. V-am adresat o întrebare la care n-am primit răspuns. Întrebarea era: dacă ați demisionat din funcție, de ce-ați mai revenit ? A fost un congres în 2021, a fost ales statutar Cristian Diaconescu iar acum, se organizează alt congres, altă moțiune-semnată de unii şi anul trecut, şi anul ăsta, deci illegal. Ne-am divizat în buni şi răi, oamenii cu care stau de vorbă sînt derutați,  nu ştiu ce să mai creadă . Partidul e la 1%, adică nicăieri, vreți fuziune cu cei care ne-au trădat, ne călcați pe demnitatea de membru pmp ! Azi o tipă anunță că filialele care n-au participat la întîlnirea din februarie, vor fi dizolvate !!! Dar noi, cei care am  muncit pentru ca dvs. şi ceilalți să ajungă în funcții bine plătite, ce-ar trebui să facem ? Să închidem ochii şi să zicem : ei , ce să faci, asta e” ?! Nu sînt adepta atitudinii ăsteia ! Să mai vorbesc de onoare, de caracter. , de loialitate sau de principii ?! Inutil ! Veți binevoi să-mi răspundeți sau nu, e chestie de alegere. Aşa cum e totul în viață ! O seară liniştită! ‘’

Răspuns Eugen Tomac

‘’Stimata doamna Dobrescu,

Am sa încerc sa va răspund succint și la obiect.

1. Eu am demisionat când partidul nu a intrat in parlament, dar stiu foarte bine motivele pentru care nu s-a reușit acest obiectiv. Unul dintre ele este ca nu a tras toată lumea pentru reușită.

2. Anul trecut eu am propus, ca lider al PMP, sa fie ales domnul Diaconescu și l-am rugat chiar sa-și asume aceasta responsabilitate.

3. Pentru ca a încercat in mod nereușit sa ducă in eroare, mințind in cel mai nerusinat mod colegii și întreprinzând cu buna știința o serie de acțiuni împotriva PMP, am luat decizia sa organizam un congres pentru ca noi nu avem nevoie de lideri falși și mincinoși.

4. Congresul se convoacă ori de câte ori doresc membrii PMP, un Presedinte de partid pe viața este ales doar in comunism.

Acest om pe care l-am respectat și susținut, a devenit cea mai mare dezamagire pentru mine.

Eu am lucrat 15 ani zi de zi cu domnul Presedinte Basescu, am muncit 7 ani, zi de zi, pentru PMP, am îndurat cele mai dure atacuri și nu le regret, am făcut totul din convingere.

Nu pot însă accepta ca un om fals, care niciodată nu a votat cu Basescu, care in calitate de Presedinte al Fundației Miscarea Populară nu a făcut niciun eveniment, sa promoveze, pe banii partidului nostru, campanii de presa împotriva mea. Așa ceva este inacceptabil.

Partidul nu poate deveni anexa nimănui, este al nostru și-l vom readuce la viața așa cum am reușit de fiecare dată, fără impostori, cu respect față de toți cei care au muncit pentru PMP!

Cine nu se aliniază și nu respecta partidul este liber sa-și aleargă un nou drum, iar domnul Diaconescu a ales singur aceasta cale urâta de despărțire. Si vorba domniei sale…  „înca nu a văzut nimic”.

Și pentru ca spuneam la început ca nu am intrat in parlament pentru ca nu a tras toată lumea pentru PMP, unul dintre acestia este chiar distinsul domn Diaconescu, care nu a scris niciodată pe Facebook „Votati PMP!”, deși era candidat la Senat in Bucuresti pe locul care a candidat, in 2016, Presedintele Basescu…’’

Cu îmbrățișări,

Eugen Tomac

P.S.

Este necesar să faci ,pași’ și să lași PMP curat pentru a conduce România din 2024 alături de viitorul președinte Cristian Diaconescu”. Vom reveni. (Paul D.).

N.R – Curiozitatea noastra este care din cele doua este „mimoza” europarlamentarului, precizata de fostul senator. Noi cunoastem doua care s-au „ciufulit” prin Republica Moldova pentru masculul ‘Alfa” si nu stim care din cele doua este cea precizata. Cu aceasta ocazie facem un apel la fostul senator sa ne satisfaca curiozitatea, sa fie mai explicit, macar pe viitor.

Citeste in continuare
Comenteaza si tu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Evenimente

Scena pop-indie autohtonă are un nou nume: Antonia Roman debutează la 19 ani cu albumul „Mechanics of the Heart”

Publicat

pe

De

Antonia Roman

Într-o industrie muzicală locală dominată adesea de formate comerciale rigide și rețete radiofonice repetitive, debutul discografic al Antoniei Roman Zbârcea propune o schimbare de paradigmă și un plus de prospețime. La doar 19 ani, la scurt timp după finalizarea studiilor liceale, tânăra artistă își marchează intrarea pe scena mainstream cu „Mechanics of the Heart”, un material lansat sub egida casei de discuri Nova Music. Albumul cuprinde zece piese conceptuale care radiografiază mecanismele emoționale, vulnerabilitatea și complexitatea relațiilor de iubire, totul analizat prin filtrul specific al Generației Z.

Fundația din spatele unui debut precoce

Parcursul muzical al Antoniei Roman nu este rezultatul unui algoritm de succes instantaneu pe rețelele sociale, ci consecința unei pregătiri constante începute încă din copilărie. La vârsta de 6 ani, aceasta a intrat pentru prima dată într-un studio de specialitate, urmând lecții de canto în cadrul Atelierului de Voce și Muzică, un proiect pedagogic și artistic dezvoltat în colaborare cu Loredana Groza.

Această etapă inițială s-a dovedit a fi pilonul central al evoluției sale ulterioare. Tot atunci a început colaborarea cu profesoara de canto Oana Brutaru, cea care avea să îi devină mentor pe termen lung. Relația profesională dintre cele două s-a extins dincolo de cursurile pentru copii, Antonia urmându-și profesoara la casa de discuri Nova Music pentru a-și rafina tehnica vocală și pentru a explora noi valențe interpretative. Această continuitate în pregătire i-a oferit artistei stabilitatea necesară pentru a trece de la simpla interpretare a unor cover-uri la exprimarea propriilor idei textuale și compoziționale.

Trecerea spre zona de songwriting s-a produs organic în perioada adolescenței. La vârsta de 15 ani, ceea ce a început ca un simplu proiect școlar s-a transformat în single-ul ei de debut, intitulat „Save Me”. Lansarea piesei nu doar că a validat potențialul creativ al tinerei în fața publicului și a specialiștilor din industrie, dar a și marcat punctul de plecare pentru un proiect mult mai ambițios: structurarea unui album complet, proces care s-a întins pe parcursul următorilor patru ani.

Producția și coordonatele stilistice ale albumului

Definitivarea materialului „Mechanics of the Heart” a fost realizată într-un parteneriat strâns cu producătorul Mihail Țirică, cel care a asigurat suportul tehnic și direcția sonoră pe parcursul anilor de lucru în studio. Din punct de vedere muzical, albumul se înscrie în curentele pop-indie și bedroom-pop, genuri care au câștigat o tracțiune masivă la nivel internațional în ultimul deceniu, dar care sunt încă în curs de dezvoltare pe piața din România.

Din punct de vedere liric și stilistic, piesele reflectă în mod direct influențele texturale și conceptuale ale unor artiste de referință din noua vână a muzicii pop globale:

  • Gracie Abrams: Se remarcă o apetență similară pentru confesiuni intime, aranjamente acustice minimaliste și texte centrate pe introspecție;
  • Olivia Rodrigo: Albumul preia dinamica instrumentală alternantă și modul direct, adesea nefiltrat, de a aborda dezamăgirile amoroase și dramele specifice adolescenței;
  • Billie Eilish: Influența se resimte în utilizarea unor texturi vocale calde, uneori șoptite, transpuse peste o producție atmosferică, axată pe stări și nuanțe discrete.

„Mechanics of the Heart” evită clișeele clasice ale pieselor de dragoste optimizate exclusiv pentru a deveni fundal sonor. Textul devine un spațiu de analiză a anxietății sociale, a atașamentului, a fricii de respingere și a procesului dificil de autodescoperire, teme recurente în rândul tinerilor de vârsta ei.

Strategia anului sabatic și tranziția academică spre Madrid

Spre deosebire de parcursul academic liniar ales de majoritatea absolvenților de liceu, Antonia Roman a optat pentru o decizie strategică: un an sabatic (gap year) dedicat în totalitate integrării sale în industria muzicală. Această perioadă nu a fost concepută ca o pauză, ci ca un interval de management intens, axat pe trei direcții clare: perfecționarea tehnicilor vocale în mediu de studio, studiul intensiv al chitarei ca instrument principal de suport pentru viitoarele compoziții și coordonarea campaniei de lansare a albumului de debut.

Din această toamnă, parcursul personal și profesional al artistei va suferi o schimbare geografică și academică majoră. Antonia se va stabili în Spania, urmând să studieze Științe Comportamentale și Sociale în cadrul renumitei IE University din Madrid.

Deși programul universitar din cadrul unei astfel de instituții impune rigori administrative și academice stricte, tânăra artistă a precizat că această mutare nu va reprezenta o ruptură de activitatea sa artistică. Din contră, studiul psihologiei și al dinamicii sociale este privit de aceasta ca o resursă directă pentru activitatea de compoziție. Cantoul, studiul instrumental și scrisul rămân elemente centrale în rutina sa zilnică, scopul fiind acela de a menține un echilibru între rigoarea academică de la Madrid și cariera muzicală aflată în plină ascensiune în România.

Antonia poate fi găsită pe contul său de YouTube, precum şi pe cel de Spotify.

Citeste in continuare

Evenimente

„Condu Prudent! Alege Viața!” a adus brașovenii față în față cu realitatea accidentelor rutiere, transformând siguranța rutieră într-o experiență trăită, nu doar explicată

Publicat

pe

De

Peste 1.000 de brașoveni au participat sâmbătă, 23 mai, la evenimentul „Condu Prudent! Alege Viața!”, una dintre cele mai ample inițiative de educație și conștientizare rutieră organizate la nivel local de Rotaract Kronstadt, alături de autorități, parteneri instituționali și reprezentanți ai industriei auto și motorsportului. Timp de mai multe ore, participanții au avut ocazia să experimenteze, într-un mod controlat și interactiv, efectele reale ale accidentelor rutiere și importanța adoptării unui comportament responsabil în trafic.

Evenimentul, organizat împreună cu autorități, parteneri instituționali și reprezentanți ai industriei automotive și motorsportului, a avut ca obiectiv principal transformarea prevenției într-o experiență practică și accesibilă publicului larg.

Siguranța rutieră, adusă mai aproape de comunitate

Datele privind accidentele rutiere din România continuă să evidențieze necesitatea unor inițiative de educație și prevenție. În 2025, peste 3.000 de persoane au fost rănite grav în accidente rutiere, iar mai mult de 1.300 și-au pierdut viața pe șoselele din țară.

În acest context, campania „Condu Prudent! Alege Viața!” își propune să transforme informația teoretică într-o experiență directă, prin simulări și demonstrații care îi ajută pe participanți să înțeleagă concret impactul deciziilor luate în trafic.

Comunitatea și colaborarea dintre instituții fac diferența

Unul dintre cele mai importante elemente ale evenimentului a fost colaborarea dintre voluntari, autorități și partenerii implicați în proiect. Participanții au avut acces la demonstrații realizate de reprezentanții ISU Brașov, experiențe VR care simulează efectele consumului de alcool și ale distragerii atenției la volan, sesiuni dedicate siguranței copiilor în mașină și expoziții de automobile de competiție.

„Succesul acestui eveniment a fost posibil datorită unei colaborări solide între voluntari, autorități și parteneri privați. Suntem recunoscători instituțiilor locale – IPJ, ISU și Inspectoratului de Jandarmerie Brașov – precum și tuturor companiilor și organizațiilor care au susținut proiectul. Împreună am reușit să transmitem un mesaj clar: siguranța rutieră trebuie să devină o prioritate pentru întreaga comunitate”, a precizat Teodor Filip, Project Manager.

Conducerea defensivă și motorsportul, explicate direct de profesioniști

Pe parcursul evenimentului, participanții au avut ocazia să interacționeze cu instructori auto, specialiști în conducere defensivă și piloți de motorsport, care au explicat diferența dintre condusul sportiv și comportamentul responsabil în trafic.

„Poligonul este esențial în formarea unui șofer, pentru că acolo înveți gabaritul mașinii, poziționarea, frânarea, utilizarea oglinzilor și reacțiile de bază, fără presiunea traficului real. Abia după aceea ar trebui făcut pasul către circulația urbană. La fel de importantă este și înțelegerea sistemelor de siguranță ale mașinii: airbag-ul este proiectat să funcționeze împreună cu centura de siguranță, iar fără centură corpul ajunge prea repede în contact cu airbag-ul, care poate deveni periculos în loc să protejeze. Cele două sisteme trebuie privite ca un ansamblu de siguranță”, explică Alexandru Păun, trainer Academia Titi Aur.

Zona dedicată motorsportului a atras, de asemenea, un număr mare de participanți, care au putut vedea îndeaproape mașini de competiție și au discutat cu piloți profesioniști despre importanța disciplinei și a reflexelor corecte în trafic.

„Cele mai multe accidente se produc pentru că oamenii sunt grăbiți și conduc sub presiunea timpului. Noi încercăm să le transmitem că viața de zi cu zi nu este o probă specială de raliu și că prioritatea trebuie să fie întotdeauna siguranța. Am venit la acest eveniment pentru a fi mai aproape de comunitatea din Brașov și pentru a le arăta oamenilor că motorsportul înseamnă, înainte de toate, disciplină, responsabilitate și siguranță. Pe lângă prezentarea mașinilor de competiție, încercăm să le explicăm participanților cât de importante sunt reflexele corecte și deciziile responsabile în trafic”, a declarat Andrei Gîrtofan, pilot la ProRally.

Campania „Condu Prudent! Alege Viața!” face parte dintr-un proiect național desfășurat în mai multe orașe din România, printre care București, Alba Iulia, Cluj-Napoca, Sibiu și Târgu Mureș, având ca obiectiv principal reducerea numărului de accidente prin educație, prevenție și implicarea activă a comunității.

Proiectul a fost organizat cu sprijinul partenerilor și sponsorilor: Allianz Țiriac, Accenture, Coresi, Autoliv, Academia Titi Aur, ISU, IPJ, IJJ, Pro Rally Racing Team (ERA), OC Racing Team, LS Driving Academy, Siguranța Auto Copii, Lifetime Events, Ugly Bikers, Oaki, Crust Focacceria și Panoramic.

Despre Rotaract

Rotaract este o organizație internațională dedicată tinerilor cu vârste de peste 18 ani, care dezvoltă proiecte de voluntariat, educație, leadership și implicare comunitară. Parte a familiei Rotary International, Rotaract reunește tineri profesioniști și studenți care își propun să genereze schimbări pozitive în comunitățile din care fac parte, prin inițiative sociale, educaționale, culturale și civice.

Sursa articol: BVON.ro

Citeste in continuare

Evenimente

Scrisoarea Repatriot către românii din afara granițelor

Publicat

pe

De

E TIMPUL SĂ VORBIM CU OCCIDENTUL: ROMÂNIA – STAT UE ȘI NATO – A FOST ATACATĂ DE O DRONĂ RUSEASCĂ

Dragi români de pretutindeni,

Vă mulțumim pentru mesajele voastre de solidaritate și vă trimitem chemarea noastră de a acționa neîntârziat oriunde ați fi în lume.

Vineri, 29 mai, noaptea în jur de ora 2.00 AM o dronă rusească Geran-2 (Shahed) a lovit acoperișul unui bloc cu 10 etaje de pe strada Brăilei din Galați.

Impactul a provocat o explozie puternică și un incendiu. O mamă și copilul ei de 14 ani au fost răniți. Zeci de familii au fost evacuate în miezul nopții. Panica s-a instalat în tot orașul.

Cu o deviație de câțiva metri a traiectoriei, drona ar fi intrat direct într-unul dintre apartamente.

Președintele României, Nicușor Dan, a declarat ferm:

„Întreaga responsabilitate pentru acest incident îi aparține Federației Ruse.”

Pentru prima dată de la începutul războiului, Rusia a provocat victime omenești pe teritoriul unui stat NATO și UE. Nu a fost un accident. Drona a zburat o distanță semnificativă pe teritoriul României înainte de a lovi un bloc de locuințe civile.

Noi, românii, am deschis larg porțile și inimile pentru milioane de refugiați ucraineni. Sute de mii de Ucraineni au găsit protecție și siguranță în țara noastră. I-am primit, i-am ajutat, i-am sprijinit cu resursele unei țări care nu este bogată, dar care știe ce înseamnă demnitate și solidaritate.

Acum a venit rândul nostru să cerem solidaritate.

Rusia a trecut o linie roșie extrem de gravă. A testat reacția Alianței pe teritoriul unui stat membru UE și NATO, și a produs victime. Dacă nu răspundem ferm și unitar acum, mâine același lucru se poate întâmpla la Varșovia, la Riga, la Vilnius, la Helsinki, la Berlin, la Paris sau la Londra.

Pericolul nu mai este teoretic, el este real și a ajuns în casele românilor.

RePatriot lansează un CALL TO ACTION urgent către întreaga diasporă română:

Deveniți chiar astăzi vocea României în țările în care trăiți. Vorbiți cu vecinii, colegii, prietenii și, mai ales, cu autoritățile și aleșii locali.

Ce puteți face concret, chiar acum:

  1. Sensibilizați opinia publică locală

Postați pe rețelele sociale (Tiktok, Facebook, X, Instagram, LinkedIn) în limba țării în care locuiți: „O dronă rusească a lovit un bloc de locuințe din Galați, România – stat NATO și UE. O mamă și un copil de 14 ani au fost răniți. Războiul lui Putin nu mai este doar despre Ucraina. El a ajuns deja pe teritoriul UE și NATO. Dacă nu oprim Rusia acum, următorul oraș ar putea fi al vostru.”

  1. Contactați direct autoritățile

Trimiteți un email sau un mesaj parlamentarului, senatorului, europarlamentarului, consilierului local sau primarului din zona voastră de exemplu:

„Ca român rezident în [orașul/țara], vă solicit sprijin public pentru România după atacul rusesc asupra civililor din Galați. O dronă rusească a provocat victime pe teritoriul unei țări UE și NATO. Vă rog să susțineți întărirea apărării Flancului Estic și sancțiuni mai dure împotriva Rusiei.”

  1. Distribuiți masiv mesajul:

„Lideri ai Occidentului: Rusia a atacat teritoriul NATO la Galați – acționați acum!

Dorim ca apărarea aeriană a NATO să intercepteze amenințările mai devreme, cât încă sunt pe teritoriul Ucrainei, nu doar după ce intră în spațiul NATO, tocmai pentru a evita escaladarea și pentru a demonstra forță. O zonă tampon este necesară pentru apărare eficientă”

  1. Acțiuni suplimentare cu impact

– Faceți un video scurt pe TikTok/Instagram/Reels explicând situația celor din țara în care locuiți.

– Organizați o scrisoare deschisă semnată de comunitatea românească din orașul vostru.

– Vorbiți și spuneți la cât mai multă lume că Europa și NATO trebuie să aibă o voce comună împotriva atacurilor pe teritoriile sale.

Românii au contribuit mult la dezvoltarea  țărilor unde trăiesc, crează și muncesc. Acum avem nevoie ca aceste țări să stea alături de România, înainte ca Rusia să aducă războiul și în casele lor.

Noi, cei din țară, ne pregătim și acționăm după cum cer vremurile, întărind România acolo unde este cea mai expusă.

Împreună suntem mai puternici decât cred ei. Vocea noastră unită contează și poate face diferența.

Distribuiți acest mesaj în toate grupurile de români, paginile comunitare și chat-urile de diaspora. Cu cât acționăm mai rapid și mai unit, cu atât mesajul nostru va avea mai multă forță. O reacție largă va ajuta România și o va face mai sigură.

RePatriot – Conectăm românii de pretutindeni pentru un Acasă mai sigur.

Echipa RePatriot este acum în Madrid și pregătește ultimele detalii pentru conferința de azi, la care se așteaptă participarea a peste 90 de antreprenori, investitori, profesioniști și lideri români din România, Spania, Franța, Anglia și Germania. Oameni care construiesc, conectează comunități și caută oportunități de colaborare dincolo de granițe. Mai multe aici.

Despre Repatriot

Repatriot este o comunitate globală de antreprenori români care promovează reconectarea diasporei cu România prin inițiative de business, educație și leadership civic. Misiunea Repatriot, proiect RBL, este de a întări încrederea între români, oriunde s-ar afla, și de a susține dezvoltarea unei Românii moderne, prospere și libere. Mai multe pe www.repatriot.ro.

Citeste in continuare

TOP ARTICOLE